Ponadto, z racji tego, że dawno na naszej stronie nie gościła seria „Z archiwum TH”, a oprócz tego akurat trafił się taki, a nie inny temat postanowiłam przetłumaczyć dla Was archiwalny artykuł z roku 2006 dotyczący tej akcji, zamieszczony w niemieckim magazynie Yam!

Tokio Hotel mają… serce dla dzieci!

Darmowy występ w telewizji, zbiórka pieniędzy: TH chcą robić coś dobrego! A Yam! był tam z nimi…

Prowadzą życie jak w bajce. Sprzedają niezliczone ilości płyt, grają w wyprzedanych stadionach i są mocno kochani przez fanów z całej Europy.
Poświęcili swój czas by sprawdzić radość dzieciom, które nie mogą iść na ich koncert! Podjęli się współpracy z organizacją pomocy „Ein Herz für Kinder” („Serce dla dzieci” – przyp.tłum.) oraz C&A. Zagrali darmowy koncert dla skrzywdzonych społecznie dzieci w Neubrandenburgu.
Dla Billa i spółki była to sprawa honorowa: „Naszym marzeniem już od dawna było zagranie koncertu dla wszystkich tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup biletów. Dzięki temu występowi mogliśmy jeszcze raz podziękować wszystkim za ten fantastyczny rok i jednocześnie – ponieważ to nie kosztowało ani centa – sprawić wszystkim mały bożonarodzeniowy prezent.” Skutek: 3,000 zachwyconych fanów i błyszczących oczu – gdziekolwiek się nie spojrzy! Ale to i tak nie wszystko: Podczas dużej gali charytatywnej „Ein Herz für Kinder” TH świetnie zagrali „Rette mich” i razem z C&A uzbierali kwotę większą niż 300,000 Euro!
Bill: „Chcieliśmy także koniecznie zbierać charytatywnie pieniądze. To było dla nas bardzo ważne, żeby oprócz koncertu miała miejsce również zbiórka.” Z tymi pieniędzmi – i 9,18 milionami Euro, które łącznie uzbierano – będzie można pomóc biednym dzieciom z całego świata. Chłopaki są zachwyceni ogromną sumą: „To jest niewiarygodne!” Jak Bill (17), Tom (17), Gustav (18) i Georg (19) przeżyli godziny przed galą? Yam! towarzyszył im także za kulisami…

Backstage gali EHFK

1. Godzina 16: Ochroniarz prowadzi TH na próbę na scenie.
2. Wieczorem podczas gali chłopaki grają swój hit numer 1 – „Rette mich”.
3. Także podczas trwania prób Bill i spółka są całkiem skoncentrowani.
4. Wejdźcie! Gustav zaprasza Yam! do garderoby.
5. Jak to, wszystko w bufecie już zjedzone?! Bill zaspokaja swój głód ciastem.
6. Do tego jeszcze kawa – dla Billa oczywiście właściwa!
7. Tom i Georg ćwiczą „Ubers Ende der Welt” (data wydania: 26.01). piosenka to pierwszy singiel z albumu Zimmer 483 (data wydania: 23.02)
8/9. W końcu ciepłe jedzenie: dla chłopaków jeszcze raz nagrzano piec.
10. Godzina 19: Autografy dla fanów!
11. Chłopaki rozmawiają z reporterami i odpowiadają na ich pytania. Bill o akcji koncertowej: „Chcemy dzieciom, którzy na to nie stać spełnić marzenia, a także wesprzeć Ein Herz für Kinder”.
12. Jeszcze tylko pozowanie do zdjęć, a później występ w telewizji – ostatni w tym roku. Obecnie została ogłoszona przerwa świąteczna.

Podpis na zdjęciu Billa z fanką:

Totalnie szczęśliwi: Kim (11) znalazła się na darmowym koncercie TH i spotkała się z Billem za kulisami…

Podpis nad zdjęciem chłopaków z czekiem:
Akcja charytatywna: 300,000 Euro poszło na rzecz „Ein Herz für Kinder”. Bill: „Chcieliśmy wesprzeć projekt, przy którym będziemy pewni, że pieniądze zostaną przeznaczone na dobre cele.”

Podpis obok dużego serca:
TH pokazują serce: Gustav, Tom, Bill i Georg zaangażowali się dla dzieci.

Tłumaczenie: Soiree

Warto dodać, że akcja „Serce dla dzieci” to jedna z największych charytatywnych imprez w Europie, organizowana specjalnie dla najmłodszych. Jej historia rozpoczęła się w Niemczech, potem przeszła na Słowację i do innych państw. Projekt ten pomógł ogromniej ilości dzieci.

W Niemczech na rzecz dzieci pracowało Tokio Hotel.

Tłumaczenie: Mia