Najczęściej zadawane pytania odnośnie strony tokiohotelnews.pl:

1. CO TO JEST TOKIOHOTELNEWS.PL?

To strona fanowska o zespole Tokio Hotel, założona i prowadzona z sympatii do zespołu, jej administratorki nie mają kontaktu z chłopakami ani managementem. Cała wiedza, jaką posiadamy na temat zespołu, opiera się na przeczytanych wywiadach, obejrzanych filmikach, czyli wszystkim, co można samemu znaleźć w internecie.

2. KIM SĄ ADMINI STRONY? KTO JEST JEJ ZAŁOŻYCIELEM?

Admini to Soiree, xkaterine i Emerald. Strona została założona przez Unlike, Meike i Tolę.

3. JAK ZAŁOŻYĆ KONTO? CZY JEST DARMOWE?

Link do rejestracji znajduje się na stronie w ramce bocznej po prawej, pod polami do logowania. Zachęcamy wszystkich do rejestracji, która dostarcza nam podstawowych informacji na temat polskiego fandomu i pomaga rozbudowywać naszą bazę danych. Nigdy nie pobieramy opłat za jakiekolwiek rejestracje.

4. JAK USTAWIĆ AWATAR NA STRONIE/FORUM?

Aby zmienić obrazek, który wyświetla się przy komentarzach, musisz zalogować się na swoje konto Disqus, następnie po prawej stronie rozwinąć pasek obok swojej ikonki i kliknąć w Settings. Tam w zakładce Avatar można załadować obrazek z komputera, sieci, użyć grafiki z Gravatara bądź zdjęcia z Facebooka/Twittera.

Jeśli chcesz zmienić awatar na naszej stronie – musisz założyć konto w serwisie Gravatar, musi ono zostać zarejestrowane na ten sam adres e-mail, którego użyto do rejestracji na THNews. W ciągu kilku-kilkunastu minut od weryfikacji adresu email w profilu pojawi się wybrany obrazek.

Awatar na forum można zmienić wchodząc w Panel użytkownika i korzystając z opcji Zmień awatar.

5. JAK ZMIENIĆ LOGIN/HASŁO NA STRONIE/FORUM?

Aby zmienić nazwę, która wyświetla się przy komentarzach, musisz zalogować się na swoje konto Disqus, następnie po prawej stronie rozwinąć pasek obok swojej ikonki i kliknąć w Settings. Tam w zakładce Account znajduje się rubryka Username oraz Change password, gdzie można dokonać zmiany nazwy i hasła.

Jeżeli zaś chcesz zmienić nick na naszej stronie – nie można go całkowicie zmienić. Możesz zmienić jedynie nazwę wyświetlaną, ale logując się na stronie dalej musisz używać swojej dawnej nazwy. Aby zmienić nazwę wyświetlaną, zaloguj się na naszej stronie i kliknij w „Profil”. W tym miejscu możesz zmienić wyświetlaną nazwę – Pseudonim – oraz hasło. Nick jednak nie jest wyświetlany nigdzie indziej, bo komentarze są oparte na Disqusie, a nie bezpośrednio w systemie strony.

Z kolei na forum nazwę użytkownika może zmienić tylko administrator, więc najlepiej wysłać wiadomość prywatną do jednej z adminek.

6. NIE MOGĘ SIĘ ZALOGOWAĆ/NIE PAMIĘTAM HASŁA.

Najpierw sprawdź, czy na pewno dobrze wpisujesz hasło, np. czy nie masz włączonego Caps Locka albo czy przypadkiem nie zamieniłaś typu klawiatury naciskając Ctrl + Shift (co powoduje np. zamianę litery ‚y’ z literą ‚z’). Problem nie leży po naszej stronie ani po stronie WordPressa. Jeśli nie pamiętasz hasła, kliknij tutaj.

7. JAK MOGĘ SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ADMINISTRATORAMI?

Możesz napisać maila na nasz adres: info@tokiohotelnews.pl lub wiadomość prywatną na naszym profilu na Facebooku. Jeśli chcesz skontaktować się z jedną z nas, możesz wysłać wiadomość prywatną do wybranej administratorki, np. na Instagramie.

8. JAK STWORZYĆ WĄTEK NA FORUM?

Po wejściu do wybranego działu należy kliknąć przycisk „Nowy temat”, w wolnych polach wpisując tytuł wątku oraz treść posta.

9. MÓJ TEMAT NA FORUM ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA, DLACZEGO?

Prawdopodobnie istniał już podobny, bądź jego treść nic nie wnosiła (np. wątki typu „kocham uśmiech Billa”). Mógł też znajdować się w nieodpowiednim dziale i jedna z administratorek go przeniosła.

10. MÓJ KOMENTARZ/POST NA FORUM ZOSTAŁ USUNIĘTY, DLACZEGO?

Dbamy o porządek na naszej stronie i forum. Wpis mógł zostać usunięty z następujących powodów: atakował innego użytkownika, był wulgarny, prowokujący do kłótni, stanowił reklamę dla innych stron, łamał prawa autorskie, był nie na temat (tzw. spam), bądź był za krótki i nic do dyskusji nie wnosił (wpisy typu „zgadzam się”, „masz rację”, „zazdroszczę”, „to smutne”).

11. MÓJ KOMENTARZ NIE ŁAMAŁ ŻADNYCH REGUŁ, A MIMO TO ZNIKNĄŁ. DLACZEGO?

Być może problem leży w tym, że komentarze zawierające linki są automatycznie blokowane do późniejszej moderacji i czekają na zaakceptowanie, ale staramy się to na bieżąco monitorować.

12. CZYM JEST SCHREIBOX?

Schreibox to czat naszej strony. W odróżnieniu od forum, służy do nawiązywania nowych znajomości w ramach luźnych pogawędek o Tokio Hotel i życiu codziennym użytkowników. Schreibox nie służy obrażaniu innych użytkowników, a kulturalnym rozmowom towarzyskim w miłej i przyjaznej atmosferze, w których mogą uczestniczyć wszyscy odwiedzający stronę. Obowiązują tam podstawowe zasady kultury spisane w Regulaminie.

13. DLACZEGO STRONA MI SIĘ ZACINA?

Prawdopodobnie masz słabe łącze internetowe, wina nie leży po stronie naszego szablonu czy serwera. Radzimy usunąć pliki cookies z przeglądarki i wyłączyć dodatki/wtyczki, by przyspieszyć jej działanie.

14. JAK ZGŁOSIĆ OPOWIADANIE DO KSIĘGI FFTH?

Każdy użytkownik może dodać swoje opowiadanie na naszym forum, wystarczy, że będzie przestrzegać określonych kryteriów i doda temat dotyczący swojego opowiadania. Wymagane jest jedynie konto na forum. Dział służący do zgłaszania opowiadań jak i umożliwiający ich przeglądanie oraz komentowanie znajduje się tutaj.

15. CZY MOGĘ DOŁĄCZYĆ DO WASZEJ EKIPY/POMÓC W PROWADZENIU STRONY?

Napisz do nas maila ze swoim imieniem/pseudonimem, wiekiem i językami jakie znasz oprócz angielskiego oraz ewentualnie innymi umiejętnościami jak np. tworzenie grafik czy montaż video na adres: info@tokiohotelnews.pl (Chcesz dołączyć do naszej ekipy?). Jeśli masz jakieś pomysły odnośnie zmian na stronie, pisz śmiało na nasz adres e-mail.