Tokio Hotel w Warszawie z przytupem zakończyło europejską część trasy koncertowej Dream Machine Tour 2017. Co się działo 12.04.2017 w klubie Progresja?


Tokio Hotel w Polsce 2017: relacja z koncertu w Warszawie / fot. ESKA.pl / Robert Choiński
Ilustracja do artykułu: Tokio Hotel w Polsce 2017: relacja z koncertu w Warszawie

Polscy fani Tokio Hotel mogą być z siebie naprawdę dumni. – To najlepsza publiczność, jaką mieliśmy na tej trasie – te słowa wokalisty Billa Kaulitza wypowiedziane po zagranym na bis hicie Durch Den Monsun najlepiej podsumowują atmosferę, jaka panowała na koncercie Tokio Hotel w Progresji. 12 kwietnia 2017 niemiecki zespół zaprezentował w Warszawie swoje ostatnie show w ramach europejskiej części trasy promującej najnowszy album grupy pt. Dream Machine.


Tokio Hotel w Polsce 2017: relacja z koncertu w Warszawie / fot. ESKA.pl / Robert Choiński
Ilustracja do artykułu: Tokio Hotel w Polsce 2017: relacja z koncertu w Warszawie

Fani z naszego kraju zrobili co w ich mocy, aby ich idole zapamiętali ten występ na długo. Udały się wszystkie zaplanowane akcje koncertowe, czyli m.in. wyciągnięte do góry kartki z napisem „Poland wants to tanzen” w trakcie drugiej piosenki Boy Don’t Cry. Największe wrażenie na zespole zrobiła chyba jednak akcja polegająca na siadaniu/kucaniu podczas ballady Run Run Run. O niezwykle wzruszający moment postarały się też dwie posiadaczki pakietu VIP, które będąc na scenie podczas piosenki Automatic rozciągnęły flagę Polski z napisem „FRIENDS ALIENS” nawiązującym do nazwy fandomu oraz grupy polskich fanów na Facebooku. Ku ekstazie publiczności, Bill sam w pewnym momencie przyłączył się do dziewczyn i zaczął machać z nimi flagą.

Koncert Tokio Hotel na trasie Dream Machine Tour 2017 trwał niemal dokładnie półtorej godziny, ale ci, którym udało się w nim uczestniczyć, jak i sam zespół z pewnością zatrzymają go w pamięci o wiele dłużej. Póki co, Bill, Tom, Gustav i Georg cieszą się tygodniową przerwą, po której kontynuują swoje tournée w Rosji, gdzie zagrają aż osiem koncertów.

Źródło: eska.pl