Imię i nazwisko: Georg Moritz Hagen Listing
Pseudonim: Georch, Hobbit
Data i miejsce urodzenia: 31 marca 1987, Halle, Niemcy
Wiek: 30 lat
Znak zodiaku: Baran
Miasto rodzinne: Halle, Niemcy
Miejsce zamieszkania: Magdeburg, Niemcy
Rodzeństwo: jest jedynakiem
Rodzice: rozwiedli się; ojciec Hagen jest dentystą
Wzrost: 178 cm
Kolor oczu: zielono-szare
Kolor włosów: brązowy
Piercing i tatuaże: brak
Hobby: gra na gitarze basowej
Ulubieni artyści: Green Day, Oasis, Red Hot Chilli Peppers, Die Ärzte, Fall Out Boy, Billy Talent i Yellowcard
Ulubione jedzenie: sushi, makarony, owoce
Ulubiony napój: red bull, cola
Motto życiowe: Wszystko się zmienia

Rodzice Georga nie potrafili grać na żadnym instrumencie, ale lubili rock ‚n’ roll – zwłaszcza jego ojciec, zebrał wiele klasycznych krążków tego typu muzyki, między innymi nagrania Erica Claptona, The Beatles, Rolling Stone i wielu innych. Podobnie jak u Billa i Toma, rodzice Georga rozwiedli się, a jego matka powtarzała mu, aby słuchał serca bez względu na to, co chce zrobić. Wszystko – w tym muzyka – przychodziło mu z łatwością.

W dzieciństwie Hagen często zabierany był na koncerty, w związku z czym zakochał się w muzyce w sposób naturalny. Planował założenie zespołu z kolegami z gimnazjum, ale pomysł nie wypalił. Wkrótce po tym, jak zawarł znajomość z Gustavem w szkole muzycznej, obu ogarnęła obsesja na punkcie muzyki.

Od kilku lat oficjalnie potwierdzone jest, że Georg jest w związku. Dane jego ukochanej są jednak ściśle strzeżone, a sam Georg poza miłosnymi wyznaniami nie lubi o niej mówić. Niejednokrotnie w gazetach można było przeczytać, że owa partnerka basisty „nie życzy sobie życia w świetle reflektorów”.

Georg zyskał tysiące zwolenniczek dzięki swoim idealnie prostym i zawsze starannie wyprostowanym włosom. Naturalnie czupryna najstarszego członka zespołu jest bujnie kręcona; jednak wiosną 2013 zaskoczył on wszystkich fanów, ścinając swój znak rozpoznawczy! Na szczęście zmiana ta wyszła mu jednak na dobre, a fanki niemal jednogłośnie stwierdziły, że stał się dzięki niej jeszcze przystojniejszy.