Imię i nazwisko: Tom Kaulitz
Data i miejsce urodzenia: 1 września 1989, Lipsk, Niemcy
Wiek: 27 lat
Znak zodiaku: Panna
Miasto rodzinne: Loitsche, Niemcy
Miejsce zamieszkania: Los Angeles
Rodzeństwo: młodszy o 10 minut brat bliźniak Bill
Rodzice: mama – Simone – pracuje w sklep krawieckim.
Biologiczny ojciec – Jörg Wieger – jest kierowcą ciężarówki.
Ojczym – Gordon Trümper – jest muzykiem.
Wzrost: 186 cm
Kolor oczu: brązowe
Kolor włosów: ciemny brąz; naturalny: ciemny blond (->Fryzury)
Piercing: dwa kolczyki po lewej stronie dolnej wargi, tunele w uszach
Tatuaże: ->Tatuaże
Hobby: na gitarze gra od 8 roku życia; w dzieciństwie ćwiczył karate, w szkolnych latach malował graffiti, jeździł na BMX’ach
Ulubieni artyści: Aerosmith, Jay-Z, Alicia Keys, Samy Deluxe
Ulubione jedzenie: pizza, makarony, wegetariański fast food, owoce, gofry
Ulubiony napój: cola, red bull, mrożona herbata
Motto życiowe: Carpe Diem (Chwytaj dzień)
Auta Toma: Cadillac Escalade, Audi R8, Range Rover Sport

Przez pierwsze 7 lat życia mieszkał z rodzicami i Billem w Magdeburgu. Jednak po rozwodzie rodziców, bracia przeprowadzili się wraz z matką i jej nowym partnerem do małej miejscowości Loitsche. To właśnie ojczymowi przypisuje się zasługę zachęcenia chłopaków do muzyki. Starszy bliźniak już w wieku 8 lat zaczął swoją wielką przygodę z muzyką.

W szkole najbardziej lubił sztukę, nie przepadał jednak za fizyką i matematyką. Mimo że wyróżniał się wyglądem na tle pozostałych uczniów (w wieku 14 lat miał już dredy i kolczyk w wardze) – przynosił dobre oceny (tutaj znajduje się zdjęcie jego świadectwa z 9 klasy – 1 w skali niemieckiej to najwyższa ocena!). Co zabawne – miał lepsze oceny ze śpiewu, niż Bill. Ostatecznie razem z bratem ukończyli indywidualną szkołę, by móc wreszcie w całości poświęcić się muzyce.

Media poznały go jako młodego buntownika w zbyt dużych ubraniach i baseballówką na głowie. Taki wizerunek towarzyszył mu przez ponad 4 lata kariery, kiedy ostatecznie Tom po raz drugi w swoim życiu zmienił fryzurę – tym razem na czarne warkoczyki. Potem powrócił do czarnych afrykańskich dredów, a dziś na jego głowie znajdują się proste, ciemnobrązowe włosy z kilkoma dredami na dole. Mimo nielicznych – w przeciwieństwie do jego brata – zmian fryzur, łatwo zauważyć wewnętrzną przemianę Toma. Z pewnego siebie podrywacza stał się ułożonym, odpowiedzialnym mężczyzną, a to za sprawą miłości – Tom był w sześcioletnim związku z Rią Sommerfeld. Obecnie muzyk znów jest wolny, a jego celem życiowym jest zamieszkać na wyspie z młodą kobietą.

Mimo tych zmian, pewne cechy pozostały w nim nienaruszone. Kaulitz lubi żartować – z wszystkiego i ze wszystkich, byleby nie z siebie. W zespole jego kompanem do dowcipkowania od zawsze jest Georg, który nie tylko dzielnie znosi docinki przyjaciela, ale także nieraz błyskotliwie mu odpowiada, za co kochają go ci, którym zależy na utarciu nosa gitarzyście.

Tom wziął udział w kilku projektach niezwiązanych z działalnością zespołu. Już jako małe dziecko wraz z Billem zagrali epizodyczne role w filmie „Verrückt nach dir”. W 2010 roku bracia wsparli międzynarodową organizację walczącą o prawa zwierząt – PETA, razem promowali nowe modele Audi, sam zaś zaprezentował się w kampanii reklamowej marki Reebok. A co najbardziej spektakularne – w 2012 bracia Kaulitz zasiedli w jury niemieckiego programu “Deutschland sucht den Superstar” i zostali w nim aż do maja 2013. Więcej o tym show dowiecie się tutaj.

Swoją listę talentów Tom uzupełnił o produkcję muzyki. Podczas długiej przerwy po wydaniu albumu „Humanoid” i po przeprowadzce do Los Angeles, starszy Kaulitz zainteresował się miksowaniem i masteringiem ścieżek dźwiękowych. Dzięki temu, muzyka powstała za oceanem to w większości dzieło samego Toma, który nad każdym dźwiękiem pracował godzinami.

Obecnie bracia są w trakcie pisania książki opartej na ich biografii. Ma ona ukazać się w 2016 roku.