1. JAKIE SĄ OFICJALNE KONTA TOKIO HOTEL W INTERNECIE?

Jest to konto na Facebooku, Twitterze, YouTube, MySpace, Instagram Billa, Toma, Georga, Gustava i zespołu, a także kanał VEVO oraz oficjalna strona zespołu – tokiohotel.com. Są to także strony dotyczące projektu Billy’ego: Instagram, Twitter, Facebook, YouTube oraz strona billyofficial.net. Wszystkie inne konta poza podanymi tutaj są FAŁSZYWE, ponieważ żaden z członków zespołu nie posiada indywidualnego konta na portalach społecznościowych.

2. DLACZEGO ZESPÓŁ PUBLIKUJE POSTY W JĘZYKU ANGIELSKIM?

Ponieważ mają fanów z całego świata i chcą, by posty były ogólnie zrozumiałe, bez dopytywania się w komentarzach, kto mógłby je przetłumaczyć – tak, jak mogłoby to być w przypadku postów po niemiecku.

3. JAK MOGĘ SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ZESPOŁEM?

Dawniej można było wysyłać maile fanowskie na fans@tokiohotel.de, a listy wysyłało się do berlińskiej siedziby Universalu. Obecnie z powodu dłuższej przerwy muzycznej zespołu listy do TH rzekomo nie są tam przyjmowane.
Tokio Hotel c/o Universal Music Deutschland
Straulauer Allee 1
10245 Berlin
Germany

Obecnie można pisać wiadomości do zespołu na Facebooku lub na Twitterze (tylko wtedy, gdy zespół Cię obserwuje), jednak z reguły nikt na nie nie odpowiada.

4. DLACZEGO TOKIO HOTEL NAZYWA SWOICH FANÓW „ALIENAMI”?

Nazwa wzięła się od ich piosenki „Alien”. Kiedyś w wywiadzie mówili, że ich fani są nadzwyczajni, inni od wszystkich, dlatego są jak obcy – Aliens. Bill pierwszy raz zwrócił się tak do fanów podczas trasy koncertowej Humanoid City Tour.

5. CZY CHŁOPAKI MAJĄ JAKIEŚ ZWIERZĘTA?

Wiadomo nam jest o następujących zwierzętach:
– jamniczka szorstkowłosa; suczka Billa, która już nie żyje (zdjęcie)
– jamnik szorstkowłosy, sześcioletni pies Billa (zdjęcie)
– wyżeł niemiecki krótkowłosy; pięcioletni „chłopiec Toma” importowany do Niemiec z polskiego schroniska (zdjęcie, info)
– Scotty; mieszaniec dobermana z labradorem, pies, który był z bliźniakami od czasów ich dzieciństwa, zmarł w maju ’13 (zdjęcie)
– cocker spaniel; suczka Billa przygarnięta w czerwcu 2013 (zdjęcie)
– Pumba; buldog angielski, pies Billa przygarnięty w lutym 2014 (zdjęcie)
– Buddy; sześcioletni mieszaniec chihuahuy z yorkiem, „kumpel” Georga (zdjęcie)
– 2 psy Gustava (zdjęcie 1 i zdjęcie 2)
W dodatku w dzieciństwie bracia mieli świnkę morską, kota o imieniu Kasimir oraz myszki (jedna o imieniu Swartie), o których Bill napisał niegdyś piosenkę. Georg miał kota o imieniu Garon, żółwia oraz psa, którego nazwał Moritz. Gustav miał kota Richarda i psa o imieniu Bruno.

6. GDZIE MOŻNA KUPOWAĆ PŁYTY TOKIO HOTEL?

Płyty można kupować w sieci sklepów Empik, także przez internet. Ponadto używane, ale i nowe egzemplarze płyt (a nawet singli!) można znaleźć na allegro.pl oraz w serwisie olx.pl, a także na zagranicznych serwisach ebay.com oraz amazon.de. Istnieje również możliwość kupna płyt i gadżetów TH z ich oficjalnego sklepu bravado.de.

7. O CO CHODZI Z „TOMGLISH”?

„Tomglish” to połączenie dwóch słów: Tom + English. Fani tym zwrotem określają angielski Toma, który pełny jest błędów gramatycznych, np. „you don’t are„, „Bill have got sth”.

8. CZY PIOSENKI TH ZOSTAŁY WYKORZYSTANE NP. W FILMACH?

Tak. Ich utwór „By your side” został wykorzystany w filmie „Bal maturalny”, a „Human connect to human” w reklamie systemu Droid (link). Co więcej, nagrali utwór „Strange” z Kerli do filmu „Alicja w Krainie Czarów”.

9. CZY ISTNIEJĄ INNE NIEPUBLIKOWANE PIOSENKI TOKIO HOTEL?

Chłopcy sami przyznali, że na Humanoida napisali i nagrali ok. 25 piosenek, a na album Kings Of Suburbia aż 50, więc odrzutów jest pewnie więcej. W jednej z baz muzycznych można znaleźć zarejestrowaną piosenkę „Therapy”, w Internecie krążyły też kiedyś plotki, że chłopaki zarejestrowali piosenkę „The End of the World”. Nie można ich jednak nigdzie przesłuchać.

10. Z JAKIMI ARTYSTAMI WSPÓŁPRACOWAŁ ZESPÓŁ?

Tokio Hotel współpracowało z Kerli („Strange”), Janą Pallaske („Geisterfahrer”), a Bill nagrał z zespołem Far East Movement utwór „If I die tomorrow”. W styczniu 2014 miała zaś premierę kolejna współpraca zespołu z Wyclefem, Davidem Correy’em oraz Rock Mafią, w której wyniku powstał utwór „I am” (link).

11. CZY JACYŚ ARTYŚCI OBRAZILI TOKIO HOTEL W SWOICH PIOSENKACH?

– Kamil Bednarek (jeszcze w zespole StarGuardMuffin) w utworze „Ganja Trip” śpiewa: „Beznadzieja, tak jak Tokio Hotel – Schrei” (link)
– PeterOne nagrał utwór „Tokio Hotel Diss”, w którym obraża zespół (link)
– Katy Perry podczas koncertu zmieniła tekst w piosence „You’re so gay” (link)
– Grupa Operacyjna w utworze „Życie jest piękne”: „Tokio Hotel poleci do Tokio, a bilet powrotny im wypadnie przez okno” (link) oraz w utworze „To właśnie Polska”: „Nie wyjeżdżam do Tokio w najbliższą sobotę, po prostu w Tokio mnie nie stać na hotel, więc jadę z powrotem, a gdy pociąg wybieram mijam Billa, debila co unika fryzjera.” (link)

12. DO JAKICH SZKÓŁ CHODZILI CZŁONKOWIE ZESPOŁU?

Georg i Gustav skończyli szkołę muzyczną Hegel-Gymnasium w Magdeburgu. Następnie Gustav chodził do gimnazjum ekonomicznego.
Bliźniaki chodzili do Kurfürst-Joachim-Friedrich-Gymnasium w Wolmirstedt. Ponadto, skończyli indywidualną szkołę internetową (link).

13. CZY BRACIA KAULITZ ZAGRALI W FILMIE „DIE RAUBER”?

Nie pojawiły się żadne konkretne i wiarygodne informacje na ten temat: link 1 i link 2.

14. CZY TO PRAWDA, ŻE BILL WYSTĄPIŁ W REKLAMACH SATURNA?

Tak, wystąpił w trzech reklamach Saturna. (link do wszystkich reklam)

15. JAKIEJ WIARY SĄ CHŁOPAKI?

Gustav jest ewangelikiem, Bill i Tom w 2005 roku deklarowali się jako ateiści. Bill dodał ostatnio, że „w coś trzeba wierzyć”, jednak nigdy wprost nie mówili o swojej wierze. Bracia przyznali, że nie chodzą do kościoła i nigdy nie byli u spowiedzi. Bill jednak od czasu do czasu nosi na szyi krzyżyk, więc można przypuszczać, że są wierzący, nawet jeśli nie praktykujący. Natomiast o Georgu nic nie wiadomo.

16. CZY CHŁOPCY Z TOKIO HOTEL BYLI W POLSCE PRYWATNIE?

Podobno Bill i Tom byli nad morzem w Polsce, ale jako dzieci.

17. CO ZESPÓŁ MÓWIŁ O POLSCE I POLKACH?

Mówili, że Polska to ciekawy kraj, że byli tu kiedyś, jak byli bardzo mali. Tom oczywiście dodał, że Polki bardzo mu się podobają. Nie byli za to zbyt zadowoleni z hotelu, w którym mieszkali w Warszawie. Szczegóły z ich pobytu w Polsce można znaleźć na DVD Zimmer 483, gdzie pokazane są fragmenty z Warszawy. Co do koncertu w Łodzi, nigdy się nie wypowiedzieli na ten temat. Ponadto zespół dostrzegł akcję polskich fanów (link), która bardzo im się podobała!

18. CZY CHŁOPCY UMIEJĄ MÓWIĆ PO POLSKU?

Nie. W 2007 roku, Bill uczył się powitania z polskimi fanami:
„Dzisiaj powiem… Ahoj Warszawa i jak, jak… lam… nie! Ważne jest: Ahoj Warszawa.” (link)
Podczas wywiadu dla Eski w 2015 roku, Bill powtórzył wyuczoną frazę, a Tom powiedział „do zobaczenia” (link).

19. CZY ZESPÓŁ WYPOWIADAŁ SIĘ KIEDYKOLWIEK NA TEMAT NEGATYWNYCH KOMENTARZY W ICH KIERUNKU?

Najsłynniejsza wypowiedź to chyba ironiczne słowa Billa po wygraniu nagrody Goldene Kamera w 2008 roku, zawierające różne wypowiedzi przeciwników zespołu:
„Dziękujemy bardzo, cieszymy się, że możemy tutaj dzisiaj być. Z powodu Goldene Kamera, siedliśmy razem i przemyśleliśmy ostatnie 2,5 roku. Zapisałem sobie kilka rzeczy:
Zdecydowanie jesteśmy czterema dobrymi powodami, by nie mieć dzieci. Mój mały słodki braciszek, ten, który stoi tutaj w za dużych spodniach, już w pierwszych tygodniu po wydaniu Durch den Monsun przespał się z 25 dziewczynami. Następnie opiliśmy się z jakimiś ludźmi z opieki społecznej i dostaliśmy zakazy do większości hoteli. Później czyjś dziadek zaczął strzelać naokoło i szukało nas niemieckie wojsko. Następnie poprawiłem makijaż moich oczu i ogłosiłem w internecie, jaki gejowski naprawdę jestem. Tak, później o mało nie umarłem na anoreksję i mimo tego wszystkiego, a może nawet i przez to jesteśmy tutaj dzisiaj.” (link)

20. O CO CHODZI Z „LUDO”?

(video) Podczas meet&greet w Rzymie w trakcie Humanoid City Tour jedna z fanek poprosiła Toma, czy mógłby powiedzieć „Kocham cię, Ludo”. On zdziwił się, co to za imię, a potem powiedział „Ale ja nie kocham Ludo, może to jakiś brzydki facet”. Od tamtej pory to imię jest używane w fandomie na określenie niektórych osób, czasami też hejterów itd., ogólnie ma dla fanów negatywne, ale jednocześnie zabawne zabarwienie.

Wszystkie odpowiedzi na pytania na temat strony znajdują się tutaj.