Imię i nazwisko: Bill Kaulitz
Data i miejsce urodzenia: 1 września 1989, Lipsk, Niemcy
Wiek: 27 lat
Znak zodiaku: Panna
Miasto rodzinne: Loitsche, Niemcy
Miejsce zamieszkania: Los Angeles
Rodzeństwo: starszy o 10 minut brat bliźniak Tom
Rodzice: mama – Simone – pracuje w sklep krawieckim.
Biologiczny ojciec – Jörg Wieger – jest kierowcą ciężarówki.
Ojczym – Gordon Trümper – jest muzykiem.
Wzrost: 190 cm
Kolor oczu: brązowe
Kolor włosów: jasny blond; naturalny: ciemny blond (->Fryzury)
Piercing: kolczyk w prawej brwi, w języku, snake bites, septum, 4 kolczyki w lewym uchu i 1 w prawym, kolczyk w sutku
Tatuaże: ->Tatuaże
Hobby: śpiew, pisanie tekstów i muzyki, moda, tatuaże; w dzieciństwie jeździł na kickboardzie i grał na keyboardzie
Ulubieni artyści: Aerosmith, David Bowie, Stereophonics, Green Day, Keane
Ulubione jedzenie: pizza, makarony, wegetariański fast food, owoce, gofry
Ulubiony napój: cola, red bull, mrożona herbata
Motto życiowe: „Cokolwiek się wydarzy, uwierz w siebie, uwierz w jutro, uwierz w miłość”
Auta Billa: Audi Q7, Range Rover Sport

Po rozwodzie rodziców, kiedy miał 7 lat, był wychowywany razem z bratem Tomem przez matkę. Stopniowo pod wpływem nowego partnera mamy, który jest gitarzystą, Bill zainteresował się muzyką (później Gordon poślubił jego matkę). Kiedy Bill miał 10 lat, założył z Tomem zespół z pomocą swojego ojczyma. Zaczęli grać własne piosenki w klubie. Kiedy był nastolatkiem, wśród kolegów w swoim rodzinnym mieście, postrzegany był jako fantazyjnie ubrany chłopak, głównie dlatego, że nosił ubrania zrobione przez niego własnoręcznie. Poza tym, zawsze twierdził, że jest inny.

Wkrótce potem, Gustav i Georg dołączyli do zespołu i bardzo ciężko pracowali pod nazwą Devilish. Jednakże rzadko były tego dobre wyniki. Na szczęście, Bill wziął udział w programie „Star Search”. Zaśpiewał „It’s raining man” Geri Halliwell i przegrał w ćwierćfinale. Tam zwrócił uwagę znanego producenta. Zyskał możliwość bycia super gwiazdą i ostatecznie zespół podpisał kontrakt z Universal Music Company w 2005 roku.

Następnie tuż po debiucie, Tokio Hotel stało się sporą sensacją nie tylko w Niemczech, ale także na całym świecie. Ze względu na zbyt wiele wycieczek i koncertów, Bill musiał porzucił szkołę w wieku 15 lat i kontynuować naukę przez internet. W 2007 roku ukończył szkołę w Kolonii (szkoła pomiędzy gimnazjum a liceum). Nawiasem mówiąc, średnia ocena Billa w 6 klasach wynosiła 1.8, co było bardzo wysokim wynikiem (1 w skali niemieckiej to ocena najwyższa).

Ze względu na niezwykły styl, został uznany przez niemiecki magazynie „GQ” za najlepiej ubranego gwiazdora. Oprócz tego zyskał własne pionierskie miejsce w świecie mody. Tokio Hotel uczestniczyło w pokazie włoskiej marki „DSQUARED2” czy sesji zdjęciowej z Karlem Lagerfeldem dla VOGUE na trzydziesty jubileuszowy niemiecki numer magazynu. Bill użyczył głosu do filmu animowanego „Artur i Minimki”.

W kwestii dziewczyny Billa, którą fani są zainteresowani, na razie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, co brzmi tak, jakby Bill nie był tak popularny wśród dziewcząt. Do maja 2013 roku razem z bratem bliźniakiem zasiadał w jury jubileuszowej edycji: „Deutschland sucht den Superstar”. Więcej o tym show znajdziecie tutaj.

Poza zespołem, Bill pragnął zająć się solowymi projektami. Jednym z nim była EP-ka o tytule „I’m Not OK”, którą wydał pod pseudonimem Billy. Muzyce towarzyszyły dwa teledyski, a także artbook pełen zdjęć z planu kręcenia klipu do „Love don’t break me”. Drugi teledysk – „Not over you” – Billy powiązał z projektem odzieżowym. Ponadto, Bill podjął współpracę z marką Buffalo i zaprojektował kilka par swoich własnych butów. Ostatnimi czasy Bill i Tom pracują nad książką, która ma opierać się na ich biografii. Ma ona ukazać się w 2016 roku.