I. Bill Kaulitz


Kliknij w zdjęcie powyżej, aby zobaczyć je kolorowe i w większym rozmiarze.1. Logo TH na karku (2005): Tatuaż reprezentuje zespół.

2. Gwiazdka na prawym biodrze (2006): Nie wiadomo dokładnie, jakie jest jej znaczenie, w internecie można jednak przeczytać, że Bill rzekomo zrobił ją sobie, bo bardzo chciał zostać gwiazdą i udało mu się to osiągnąć.

3. Tatuaż na lewym przedramieniu (2007): „Freiheit 89″ po niemiecku oznacza „Wolność 89″. Bill zrobił ten tatuaż na swoje osiemnaste urodziny, a osiągniętą pełnoletność uznał za zdobycie pewnej formy wolności. „89” to po prostu jego rok urodzenia.

4. Tatuaż na lewym boku (2008): „Wir hören nie auf zu schreien, wir kehren zum Ursprung zurück” – te dwa zdania oznaczają „Nigdy nie przestaniemy krzyczeć. Wracamy do korzeni/początków/miejsca pochodzenia” i układają się w dużą literę B. Bill powiedział, że tatuaż dotyczy jego mocnej braterskiej więzi z Tomem i pokazuje, że niezależnie od tego jak bardzo świat będzie próbował ich zmienić, oni nie przestaną krzyczeć i walczyć o swoje.

5. Tatuaż na lewej dłoni (2011 + modyfikacja: 2012): 0630 na kostkach palców to tatuaż bliźniaczy, który oznacza 06:30 – godzinę urodzenia Billa. Pierwotnie wokalista miał na swojej dłoni jedynie ten symbol, później jednak ponownie odwiedził salon tatuażu i wytatuuował dłoń w całości. Na dłoni przybyły kości, ptak (koliber) oraz kwiat. Bill przyznał, że ta dziara ma dla niego wiele różnych znaczeń, takich jak: śmierć, moc i siła, piękno i nietrwałość, miłość i więzi międzyludzkie, równość i odmienność. Dociekliwi fani jednak doszukali się więcej znaczeń, które można znaleźć tutaj.

6. Tatuaż na klatce piersiowej (2012): Bill nigdy nie zagłębiał się w szczegóły odnośnie znaczenia tego tatuażu. Tom ma taki sam tatuaż nad łokciem, bliźniaki zaprojektowali go wspólnie. Bill mówił, że jest to tatuaż przyjaźni, odnoszący się do ich marzeń z dzieciństwa, jest tam kilka symboli związanych z nimi i rzeczy, w które wierzą. Tatuaż zawiera napis „See you in outer space” oznaczający „Do zobaczenia w przestrzeni kosmicznej”. Ponadto w sieci pojawiło się zdjęcie projektu tatuażu w całości – możecie zobaczyć je tutaj. Patrząc jednak na tatuaż Billa w rzeczywistości można zauważyć, że różni się od tego projektu – gwiazda w lewym okręgu ma więcej ramion, zaś w okręgu po prawej stronie nie znajduje się krzesło, a słoń.

7. Tatuaż na lewym ramieniu (2013): Przedstawia syrenę całującą się z kobietą. Bill mówił, że spodobał mu się ten motyw, nie wypowiadał się konkretnie na temat jego znaczenia. Fani doszukali się jednak, że syrena oznacza: uwodzenie, pokusę, seksualność, złudność, intuicję, nieokiełznanie, wolność, niezależność, prywatność, tajemnicę, miłość do samego siebie. Tom zaś żartował, że tatuaż symbolizuje zamiłowanie Billa do lesbijskiego porno.

8. Tatuaż na lewej piersi (2013): Przedstawia realistyczne serce. Bill, jak na razie, nie wypowiadał się na temat tego tatuażu.

9. Tatuaż na prawym przedramieniu (2013): Przedstawia krzyż, fani przypadkiem odkryli ten tatuaż na jednym ze znalezionych przez nich zdjęć. Bill przyznał, że nie ma on nic wspólnego z religią; po prostu podoba mu się taki wzór.

10. Tatuaż na lewej ręce (lipiec 2014): Jeden z nowszych tatuaży Billa to bokser. Wokalista podzielił się nim z fanami na swoim Instagramie. Bill opowiedział, że symbolizuje walkę o marzenia.

11. Tatuaż na lewej ręce (grudzień 2014): Grafika przedstawiająca ducha. Bill niechętnie mówił o znaczeniu tego tatuażu. Przyznał, że jednak znaczy to dla niego coś ważnego. Tom zażartował kiedyś, że to nie duch, lecz tampon lub coś innego równie dziwnego.

12. Tatuaż na brzuchu (grudzień 2014): Przedstawia palmę na małej wyspie. Bill był zaskoczony tym, że fani widzieli ten tatuaż, bo sam go nigdzie nie pokazywał. Wyznał, że kojarzy mu się z latem i ze spokojem.II. Tom Kaulitz


Kliknij w zdjęcie powyżej, aby zobaczyć je kolorowe i w większym rozmiarze.1. Tatuaż na palcach prawej dłoni – 0620 (2011): oznacza godzinę urodzenia (06:20) i jest tatuażem bliźniaczym. Bill ma podobny na swojej lewej dłoni, „przyozdobił” go jednak dodatkowo innymi wzorami (tatuaż nr 5 w sekcji Bill Kaulitz).

2. Tatuaż z tyłu prawej ręki, nad łokciem (2013): Bill ma taki sam tatuaż na klatce piersiowej (nr 6 w sekcji Bill Kaulitz).

3. Tatuaż na kciuku (2014): Pięć kropek różniących się wielkością, wytatuowanych w prostej linii. Tom już wcześniej zapowiadał, że ma pomysł na nowy tatuaż, po czym w lutym 2014 fani zauważyli nowe symbole na kciuku jego prawej dłoni. Jednak dopiero podczas promocji krążka „Kings Of Suburbia” (link) wyjaśnił znaczenie tatuażu: „Reprezentuje pięć najważniejszych osób w moim życiu, a największa kropka reprezentuje mnie!”III. Gustav Schäfer


Kliknij w zdjęcie powyżej, aby zobaczyć je kolorowe i w większym rozmiarze.1. Tatuaż na plecach – skrzydła (2008): Gustav sam nigdy nie wypowiadał się raczej na temat swoich tatuaży. Jednak wiemy, że skrzydła ogólnie oznaczają wolność, a miecze symbolizują walkę ze wszystkimi złymi rzeczami, przez które się przeszło lub będzie przechodzić. Wieniec oznacza szczęśliwy czas spędzony z bliskimi osobami.

2. Tatuaż na prawym przedramieniu – gwiazdki (2008): Gustav zrobił go sobie podczas trasy TH po Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo co ten tatuaż dla niego oznacza.

3. Tatuaż na prawej łydce: z przodu są to trzy czaszki (2010 + modyfikacja: 2011), z tyłu cytat z piosenki Johnny’ego Casha – Hurt (2009):
„What have I become, my sweetest friend. Everyone I know goes away in the end and you could have it all. My empire of dirt. I will let you down, I will make you hurt. If I could start again a million miles away I would keep myself. I would find my way.”
W oryginale tekst słowa brzmią „I would find a way”, Gustav jednak zmienił to na „my way”.
Tłumaczenie tego fragmentu piosenki brzmi:
„Czym się stałem, mój najdroższy przyjacielu. Wszyscy, których znam na końcu zawsze odchodzą, a ty mogłeś mieć to wszystko. Moje imperium z kurzu. Zawiodę Cię, sprawię, że będziesz cierpiał. Gdybym mógł zacząć od nowa milion mil stąd, pozostałbym, kim jestem. Znalazłbym moją drogę.”
Tak jak w przypadku poprzednich tatuaży nie znamy tak naprawdę znaczenia.

4. Tatuaż na prawym ramieniu: przedstawia wiele symboli, m.in. zegar, serce, kotwicę, różaniec. Gustav nie wypowiedział się na jego temat.


Opracowanie i grafiki: Soiree
Wszelkie prawa zastrzeżone.