I. Bill Kaulitz


Kliknij w wybrane zdjęcie powyżej, aby zobaczyć je w większym rozmiarze.1. Tatuaż na karku (2005): Logo reprezentujące zespół.

2. Tatuaż na prawym biodrze (2006): Nie wiadomo dokładnie, jakie jest znaczenie jego gwiazdy, w Internecie można jednak przeczytać, że Bill rzekomo zrobił ją sobie, bo bardzo chciał zostać gwiazdą i udało mu się to osiągnąć.

3. Tatuaż na lewym przedramieniu (2007): „Freiheit 89″ po niemiecku oznacza „Wolność 89″. Bill zrobił ten tatuaż na swoje osiemnaste urodziny, a osiągniętą pełnoletność uznał za zdobycie pewnej formy wolności. „89” to po prostu jego rok urodzenia.

4. Tatuaż na lewym boku (2008): „Wir hören nie auf zu schreien, wir kehren zum Ursprung zurück” – te dwa zdania oznaczają „Nigdy nie przestaniemy krzyczeć. Wracamy do korzeni/początków/miejsca pochodzenia” i układają się w dużą literę B. Bill powiedział, że tatuaż dotyczy jego mocnej braterskiej więzi z Tomem i pokazuje, że niezależnie od tego jak bardzo świat będzie próbował ich zmienić, oni nie przestaną krzyczeć i walczyć o swoje.

5-6. Tatuaż na lewej dłoni (2011 + modyfikacja: 2012): 0630 na kostkach palców to tatuaż bliźniaczy, który oznacza 06:30 – godzinę urodzenia Billa. Pierwotnie wokalista miał na swojej dłoni jedynie ten symbol, później jednak ponownie odwiedził salon tatuażu i wytatuował dłoń w całości. Na dłoni przybyły kości, ptak (koliber) oraz kwiat. Bill przyznał, że ta dziara ma dla niego wiele różnych znaczeń, takich jak: śmierć, moc i siła, piękno i nietrwałość, miłość i więzi międzyludzkie, równość i odmienność. Dociekliwi fani jednak doszukali się więcej znaczeń, które można znaleźć tutaj.

7. Tatuaż na klatce piersiowej (2012): Bill nigdy nie zagłębiał się w szczegóły odnośnie znaczenia tego tatuażu. Tom ma taki sam tatuaż nad łokciem, bliźniaki zaprojektowali go wspólnie. Bill mówił, że jest to tatuaż przyjaźni, odnoszący się do ich marzeń z dzieciństwa, jest tam kilka symboli związanych z nimi i rzeczy, w które wierzą. Tatuaż zawiera napis „See you in outer space” oznaczający „Do zobaczenia w przestrzeni kosmicznej”. Ponadto w sieci pojawiło się zdjęcie projektu tatuażu w całości – możecie zobaczyć je tutaj. Patrząc jednak na tatuaż Billa w rzeczywistości można zauważyć, że różni się od tego projektu – gwiazda w lewym okręgu ma więcej ramion, zaś w okręgu po prawej stronie nie znajduje się krzesło, a słoń.

8. Tatuaż na lewym ramieniu (2013): Przedstawia syrenę całującą się z kobietą. Bill mówił, że spodobał mu się ten motyw, nie wypowiadał się konkretnie na temat jego znaczenia. Fani doszukali się jednak, że syrena oznacza: uwodzenie, pokusę, seksualność, złudność, intuicję, nieokiełznanie, wolność, niezależność, prywatność, tajemnicę, miłość do samego siebie. Tom zaś żartował, że tatuaż symbolizuje zamiłowanie Billa do lesbijskiego porno.

9. Tatuaż na lewej piersi (2013): Przedstawia realistyczne serce. Bill, jak na razie, nie wypowiadał się na temat tego tatuażu.

10. Tatuaż na prawym przedramieniu (2013): Przedstawia krzyż, fani przypadkiem odkryli ten tatuaż na jednym ze znalezionych przez nich zdjęć. Bill przyznał, że nie ma on nic wspólnego z religią; po prostu podoba mu się taki wzór.

11. Tatuaż na lewej ręce (lipiec 2014): Jeden z nowszych tatuaży Billa to bokser. Wokalista podzielił się nim z fanami na swoim Instagramie. Opowiedział, że symbolizuje walkę o marzenia.

12. Tatuaż na lewej ręce (grudzień 2014): Grafika przedstawiająca ducha. Bill niechętnie mówił o znaczeniu tego tatuażu. Przyznał, że jednak znaczy to dla niego coś ważnego i odnosi się do zjawisk paranormalnych. Tom zażartował kiedyś, że to nie duch, lecz tampon lub coś innego równie dziwnego.

13. Tatuaż na brzuchu (grudzień 2014): Przedstawia palmę na małej wyspie. Bill był zaskoczony tym, że fani widzieli ten tatuaż, bo sam go nigdzie nie pokazywał. Wyznał, że przypomina mu o lecie i spokoju.

14. Tatuaż na lewym bicepsie (lipiec 2015): Hełm astronauty z napisem „Potrzebuję czasu”. Zgodnie z informacjami podanymi przez fanów, którzy spotkali się z zespołem, napis odnosi się do tego, że Bill ma trudności z zaufaniem i otwarciem się przed innymi. Hełm może świadczyć o tym, że Bill czasami chciałby uciec na inną planetę. Sam wokalista wyznał bowiem, że interesują go kwestie kosmosu i gdyby miał taką możliwość, chciałby wyruszyć w bezpowrotną podróż na Marsa. Fani odkryli pierwowzór tego tatuażu (zdjęcie), na którym napis to „Potrzebuję przestrzeni”, co w przypadku astronauty tyczy się nie tylko miejsca na Ziemi, ale i przestrzeni kosmicznej.

15. Tatuaż na prawej ręce (październik 2015): Półksiężyc. Podczas spotkania z fanami Bill wyznał, że tatuaż symbolizuje jego nocny tryb życia i to, że lepiej funkcjonuje, gdy jest ciemno.

16. Tatuaż na lewej ręce (październik 2015): Jest to znajdujący się nad bokserem cytat: „I dream too much” (Zbyt dużo marzę). Niestety nie pojawiły się żadne wyraźne zdjęcia tego tatuażu, jedynie widzieli go fani na meet & greet. Został zrobiony razem z półksiężycem. Odnosi się do tego, że Bill jest marzycielem (o czym napisał także piosenkę), ma wybujałą wyobraźnię i często także zbyt duże oczekiwania względem świata i innych.II. Tom Kaulitz


Kliknij w wybrane zdjęcie powyżej, aby zobaczyć je w większym rozmiarze.


1. Tatuaż na palcach prawej dłoni – 0620 (2011): oznacza godzinę urodzenia (06:20) i jest tatuażem bliźniaczym. Bill ma podobny na swojej lewej dłoni, „przyozdobił” go jednak dodatkowo innymi wzorami (tatuaż nr 5 w sekcji Bill Kaulitz).

2. Tatuaż z tyłu prawej ręki, nad łokciem (2013): Bill ma taki sam tatuaż na klatce piersiowej (nr 6 w sekcji Bill Kaulitz).

3. Tatuaż na kciuku (2014): Pięć kropek różniących się wielkością, wytatuowanych w prostej linii. Tom już wcześniej zapowiadał, że ma pomysł na nowy tatuaż, po czym w lutym 2014 fani zauważyli nowe symbole na kciuku jego prawej dłoni. Jednak dopiero podczas promocji krążka „Kings Of Suburbia” (link) wyjaśnił znaczenie tatuażu: „Reprezentuje pięć najważniejszych osób w moim życiu, a największa kropka reprezentuje mnie!”III. Gustav Schäfer


Kliknij w wybrane zdjęcie powyżej, aby zobaczyć je w większym rozmiarze.1. Tatuaż na plecach – skrzydła (2008): Gustav sam nigdy nie wypowiadał się raczej na temat swoich tatuaży. Jednak wiemy, że skrzydła ogólnie oznaczają wolność, a miecze symbolizują walkę ze wszystkimi złymi rzeczami, przez które się przeszło lub będzie przechodzić. Wieniec oznacza szczęśliwy czas spędzony z bliskimi osobami.

2. Tatuaż na prawym przedramieniu – gwiazdki (2008): Gustav zrobił go sobie podczas trasy TH po Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo co ten tatuaż dla niego oznacza.

3. Tatuaż na prawej łydce: z przodu są to trzy czaszki (2010 + modyfikacja: 2011), z tyłu cytat z piosenki Johnny’ego Casha – Hurt (2009):
„What have I become, my sweetest friend. Everyone I know goes away in the end and you could have it all. My empire of dirt. I will let you down, I will make you hurt. If I could start again a million miles away I would keep myself. I would find my way.”
W oryginale tekst słowa brzmią „I would find a way”, Gustav jednak zmienił to na „my way”.
Tłumaczenie tego fragmentu piosenki brzmi:
„Czym się stałem, mój najdroższy przyjacielu. Wszyscy, których znam na końcu zawsze odchodzą, a ty mogłeś mieć to wszystko. Moje imperium z kurzu. Zawiodę Cię, sprawię, że będziesz cierpiał. Gdybym mógł zacząć od nowa milion mil stąd, pozostałbym, kim jestem. Znalazłbym moją drogę.”
Tak jak w przypadku poprzednich tatuaży nie znamy tak naprawdę znaczenia.

4. Tatuaż na prawym ramieniu: przedstawia wiele symboli, m.in. zegar, serce, kotwicę, różaniec. Gustav nie wypowiedział się na jego temat.


Opracowanie: Soiree & xkaterine
Wszelkie prawa zastrzeżone.