BTK App to osobisty messenger braci Kaulitz
, służący do informowania fanów o najnowszych wydarzeniach z życia bliźniaków oraz odpowiadania na pytania Aliens.

Pierwsza zapowiedź powstania messengera pojawiła się na blogu Toma już 1 września 2011, na trzy miesiące przed oficjalną premierą aplikacji.

„Mamy małą niespodziankę dla Was! Jeżeli chcecie być w kontakcie z Billem i ze mną, okazja dla Was nadarzy się naprawdę szybko – w ciągu zaledwie kilku następnych tygodni uruchomimy naszą aplikację, więc bądźcie gotowi i czekajcie na więcej informacji! Wspaniałe funkcje czekają na Was, możecie się spodziewać doświadczenia kontaktu z prawdziwym Billem i Tomem ;-)”

I jak to z Tokio Hotel bywa, kilka tygodni trwało… kilka miesięcy! Datę premiery ustanowiono na 24 listopada 2011, jednak opóźnień nie zabrakło – początkowo były one tłumaczone chęcią wydania wersji dla telefonów z Androidem równolegle z tą dla iPhonów i innych produktów Apple, co i tak ostatecznie nie miało miejsca w tym samym czasie.


W końcu jednak, po kilku kolejnych zapowiedziach app na blogu Toma (link 1, link 2, link 3, link 4) i drobnych niejasnościach odnośnie godziny premiery, aplikacja pojawiła się w sklepie Android Market (obecnie: Google Play) 19 grudnia 2011. Użytkownicy produktów marki Apple na premierę swojej wersji musieli czekać aż do 9 stycznia 2012.

Opłata za aplikację była jednorazowa i wynosiła $2,99. W teorii miały być naliczane także comiesięczne kolejne opłaty za użytkowanie BTK App, jednak w praktyce okazało się, że od nikogo nie były one wymagane.

BTK App została wycofana ze sprzedaży w sklepach Google i Apple w październiku 2013, ponieważ chłopaki chcą skupić się na wydaniu nowej płyty. Więcej informacji na temat zlikwidowania aplikacji znajdziecie tutaj. Z dniem 16.04.2014 aplikacja została oficjalnie zamknięta, ponieważ chłopcy otworzyli swoje konta na Instagramie (szczegóły).

Jeżeli jesteście ciekawi, co bracia dodawali w swojej aplikacji – na naszej stronie znajdują się kompletne aktualizacje BTK App, w których znajdziecie screeny oraz tłumaczenia wpisów bliźniaków i ich odpowiedzi na fanowskie komentarze, a także wszystkie wrzucane przez nich zdjęcia i filmiki! Archiwalne aktualizacje znajdziecie tutaj, a jeżeli szukacie jedynie zdjęć – wszystkie umieszczone są tutaj.