SCHREI / SCHREI SO LAUT DU KANNST

Tom dziękuje: Przede wszystkim chcę podziękować moim rodzicom za wielkie wsparcie, bez nich cały ten projekt byłby niemożliwy. Specjalne podziękowania dla Gordona Trumpera, który zachęcił mnie i Billa do muzyki, a także dla mamy, która zawsze bierze we wszystkim udział i niezależnie od niczego, jest tu z nami. Poza tym chciałbym podziękować naszej ekipie produkcyjnej: Peterowi Hoffmannowi, Patowi Benzerowi, Dave’owi Rothowi i Davidowi Jostowi, za wspaniale i zabawnie spędzony czas przy produkcji albumu. To było dla nas wszystkich najbardziej ekscytujące przeżycie w dotychczasowym życiu. Dziękuję także wszystkim przyjaciołom, którzy od początku byli przy nas, a także rodzinie Hoffmanów, która trzymała nas w ryzach w trakcie produkcji. Wielkie dzięki dla naszej wytwórni płytowej Universal, która zawsze jest z nami; dla Gerrita Wissdorfa za niezapomniane przejażdżki samochodowe; dla Saschy Pierro za świetne sesje zdjęciowe i genialne zdjęcia; dla naszego ciężko pracującego koordynatora Benjamina Ebela, Toma Golzera, dla Britty Ostermann, a także Melanie Furste, Toma Bohne i reszty naszej ekipy. Nie mogę naturalnie zapomnieć o naszych wspaniałych fanach, bez których nie bylibyśmy teraz tu, gdzie jesteśmy… Dzięki!!!

Podziękowanie Billa: Przede wszystkim chciałbym podziękować mojemu zespołowi. Cieszę się ze wspólnie spędzonego czasu i mam nadzieję, że zawsze tak będzie. To sprawiło mi wiele radości!!! Naturalnie wielkie dzięki dla naszej ekipy produkcyjnej: dla Petera Hoffmanna, Pata Benzera, Dave’a Rotha i Davida Josta. Spędziliśmy razem wspaniale czas i jestem bardzo dumny i wdzięczny za wszystko, co razem postawiliśmy na nogi. Wielką pomoc w ostatnich latach przyniósł nam nasz prawnik Tom. Dziękuję, bardzo nam pomogłeś… I Benny… robisz coś wielkiego, czego nie osiągnęlibyśmy bez ciebie. Nie mogę naturalnie zapomnieć o mojej rodzinie i przyjaciołach, którzy od początku przy nas trwali. Bez waszej mocy i waszego wsparcia nie byłbym teraz w tym punkcie. Szczególne podziękowania dla Gordona i mojej mamy. Ona zawsze jest przy mnie i zawsze bardzo wspierała mnie i zespół. Nie wiem, co bym bez niej zrobił. Olbrzymie podziękowania należą się także Melanie Furste, Britcie Ostermann, Tomowi Bohne i reszcie ekipy z Universala, naszej fantastycznej wytwórni płytowej. Ekipie z Katapult – dziękujemy za nasze pierwsze video. Gerrit i Armin – nie zapomnę naszych samochodowych przejażdżek :) Ha… Poza tym dziękuję Saschy za wiele świetnych zdjęć. Największe podziękowania, co jest jasne, kieruję do naszych niesamowitych fanów. Brakuje mi na was słów. Jesteście po prostu najlepsi!!!! Dziękuję też wszystkim tym, o których zapomniałem, za ten wspaniały album. Jestem tak szczęśliwy, że mogłem tego doświadczyć… Bill

Podziękowania od Gustava: Wielkie podziękowania należą się naszym rodzinom, a także mojej siostrze, która zawsze mnie inspirowała. Poza tym wielkie dzięki naszym trasowym managerom Gerritowi oraz Arminowi za niezliczone podróże, w których nam towarzyszyli i jakie z nami przeżyli, a także za to, że uczynili nasze występy przyjemnymi. Dziękuję naszej ekipie fotograficznej, szczególnie Saschy Pierro, z którym zrobiliśmy duuuużo zdjęć!!! Dziękuję naszemu prawnikowi Tomowi, a także naszym producentom, z którymi spędziliśmy wspaniale czas i na pewno jeszcze spędzimy! Wielka pochwała należy się Benny’emu, który udoskonalił nasz management i zrobił dla nas wiele dobrego. Dziękuję Melli, Britcie i wszystkim z Universala, którzy dla nas pracowali i którzy wspierali naszą karierę. Dziękuję mojemu najlepszemu przyjacielowi Alexowi, który dzwonił do mnie przez cały czas podczas pierwszej trasy koncertowej i z którym zawsze dobrze się bawiłem i rozmawiałem. Wielkie dzięki dla naszej agencji bookingowej i ekipie Katapult, z którymi nakręciliśmy nasz pierwszy teledysk i dzięki którym świetnie się bawiłem; ci ludzie zasłużyli na wielki szacunek ode mnie. Wszyscy, o których zapomniałem, nie złośćcie się! W każdym razie jeszcze raz dziękuję, dziękuję, dziękuję!!!

Georg dziękuje:
Na wstępie chciałbym podziękować mojej mamie i mojemu nowemu tacie za ich bezgraniczne wsparcie i za wszystkie dobre rady, jakich mi udzielili. Poza tym chcę ogromnie podziękować naszej ekipie produkcyjnej – Peterowi Hoffmannowi, Patowi Benzerowi, Dave’owi Rothowi i Davidowi Jostowi, z którym spędziliśmy miło wiele godzin w studiu. Nie zapominam także o naszej fantastycznej wytwórni płytowej, która bardzo nas wspierała, a szczególnie Melanie Furste, Britcie Ostermann i Tomowi Bohne. Gerrit i Armin – o was także nie zapomniałem, ani o naszych wspólnych przejażdżkach samochodem przez Niemcy. Następne podziękowania kieruję do pozostałych rodziców i wszystkim moich przyjaciół, na przykład Faby’ego, który nie zapomniał o mnie w złych chwilach. Dziękuję Saschy Pierro za świetne zdjęcia, a także Tomowi Golzerowi za dobre porady w każdej kwestii. Wielki komplement należy się także Benny’emu za wiele stresu, jaki musiał przeżyć w ostatnich miesiącach… ;-) Ostatnie podziękowania kieruję oczywiście do naszych fanów, bez których nie moglibyśmy przeżyć tego wszystkiego. Dziękuję.


ZIMMER 483 / SCREAM

Tom: Dziękuję! Na początek chciałbym podziękować mojej mamie za jej niesamowite wsparcie, kóre trwa od dwóch fantastycznych lat. Zawsze była ze mną i z Billem, co dawało i wciąż każdego dnia daje nam siłę i sprawia, że czujemy się świetnie. Wielkie dzięki należą się także reszcie rodziny. W tym momencie muszę wspomnieć także Andreasa. Naprawdę jest najlepszym przyjacielem i kieruje naszym fanclubem tak, jak nikt inny. Chciałbym także znów podziękować naszej ekipie produkcyjnej: Peterowi Hoffmannowi, Patowi Benzerowi, Dave’owi Rothowi i Davidowi Jostowi. Czas w studio podczas nagrywania drugiego albumu to relaks, masa zabawy i ogólny sukces. Oczywiście pozostała trójka z zespołu miała swój udział w tej relaksującej atmosferze: mój mały brat Bill, Georg i Gustav. Chłopaki, ciesę się, że tak dobrze dajemy sobie radę. Poza tym wielkie podziękowania otrzymują: Melanie Furste, za jej świetną, profesjonalną pracę i dopingujące wskazówki; Britta Osterman, Nico Gossel, Tom Bohne, Frank Briegmann i cała reszta z naszej świetnej wytwórni Universal. Dziękuję Tomowi Golzerowi i Stefanie Foese, bardzo nam pomagacie; Benjaminowi Ebelowi, bez którego wszystko byłoby wywrócone do góry nogami; dziękuję naszej pracowitej Silke, Dunji Pechner – czasami mamy odmienne zdanie, ale to utrzymuje nas przy siłach. Nie zapominam także o Natti, jesteś tu zawsze, kiedy cię potrzebujemy. Wielkie dzięki dla Alexa Richtera, ty i cała reszta ekipy zajmującej się występami na żywo wykonujecie świetną robotę! A teraz potężne podziękowania dla naszych fanów… Zawsze uczestniczycie w naszym życiu i nigdy nas nie zawodzicie… Dziękujemy wam bardzo!!!

Bill: Chcę podziękować mojej rodzinie, szczególnie mamie, która zawsze jest przy mnie i bardzo mnie wspiera!!!! Naprawdę nie wiem, co bym bez niej zrobił. Wielkie dzięki dla mojego najlepszego przyjaciela Andreasa. Nasze wygłupy dają mi siłę… Jesteś najlepszym, co mogło mnie w życiu spotkać. David Jost, Dave Roth, Peter Hoffman i Pat Benzer… Możemy być naprawdę dumni! Wielkie dzięki dla Toma Golzera i Stefanie Foese, dobrze wiedzieć, że tu jesteście. Wasza pomoc jest na wagę złota!! Benjamin, Silke – jesteście świetni. Dziękuję za to, że zawsze jesteście tak cierpliwi i za to, że zachowujecie trzeźwy umysł. Wielkie dzięki dla: Melanie Furste, która wykonuje świetną pracę, która jest tu dla nas i stale nas wspiera, nieważne, jak jest późno; Britta Ostermann, Frank Briegmann, Tom Bohne, Nico Gossel i wszyscy w Universal Music, dziękuję. Najlepszym doświadczeniem są dla mnie koncerty; nigdy by nie wypaliły, gdyby nie Alex Richter i jego niesamowita ekipa! Dziękuję Natalie, tak dobrze, że zawsze jesteś po naszej stronie, cieszę się, że cię mam. Dunni, jesteś pierwszą osobą, którą widuję rano i ostatnią, którą widzę przed snem… Ale to dobrze, dziękuję, że jesteś! Georg, Gustav i Tomi, dobrze jest wiedzieć, że wciąż jesteśmy tym, kim zawsze byliśmy… Oczywiście największe podziękowania należą się naszym fanom! Jesteście z nami, nieważne jak jest późno i zimno, jesteście każego ranka i każdej nocy… Wspieracie nas, po prostu zawsze tu jesteście! Słuchacie nas, troszczycie się o nas i dajecie nam siłę.

Gustav: Na początek chcę podziękować mojej rodzinie. Szczególnie mamie, tacie i siostrze, którzy zawsze są po mojej stronie i wspierają mnie. Wielkie dzięki kieruję także do moich przyjaciół: Alexa, Maurice’a i Peeta, z którym zawsze świetnie spędzam czas (dziękuję wam za Sylwestra 2006-2007 ;-)). Dziękuję także naszym producentom: Peterowi, Patowi, Dave’owi i Davidowi, a także naszemu monterowi dźwięku Manfredowi za fantastyczną współpracę przy naszym drugim albumie. Dziękuję Tomowi Golzerowi i Stefanie Foese za dobrą opiekę nad wszystkim, o czym nie mam pojęcia! Potężne podziękowania i szacunek należą się Benjaminowi i Silke, którzy wykonują masę roboty! Dziękuję Natalie, której dobry nastrój zawsze jest zaraźliwy. Stokrotne dzięki Davidowi, który jest zawsze przy mnie. Naprawdę chcę podziękować mojej małej Dunni, która musi wiele z nami przechodzić, ale jestem pewien, że sobie poradzisz! Dzięki dla Haringa, Warwicka i całej ekipy BigFish, to nie był pierwszy klip, jaki z wami nakręciliśmy! Wielkie dzięki dla Sakiego, Tobiego, Calliego, Dirka i Steffa, którzy zawsze byli z nami i robili wszystko, co mogli, byśmy czuli się komfortowo. I oczywiście chcę podziękować Billowi, Tomowi i Georgowi. Dzięki chłopaki za całą zabawę i doświadczenie, jakie mieliśmy okazję wspólnie przeżyć. Największe podziękowania kieruję do naszych fanów; podążacie z nami i wspieracie nas tak bardzo podczas każdego występu, każdego wydarzenia i każdego nowo wydanego krążka. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę was na koncertach! To samo tyczy się naszej ekipy odpowiedzialnej za występy na żywo i Alexa Richtera z całym zespołem Four Artist! Dziękuję ludziom z Universal Music, którzy zawsze wykonują świetną pracę i którym chcę oddać cały swój szacunek. Jeszcze raz dziękuję wszystkim!!! Wasz Gustav

Georg: Na początek chcę podziękować mojej rodzinie, która zawsze była ze mną i wspierała mnie przez cały czas. Dziękuję naszym producentom – Dave’owi Rothowi, Patowi Benzerowi, Davidowi Jostowi i Peterowi Hoffmannowi, z którymi mieliśmy masę zabawy podczas produkcji tego albumu i dzięki którym zawsze znajdowaliśmy rozwiązanie w każdej trudnej sytuacji. Nie zapominam także o naszej wytwórni płytowej Universal Music. Szczególnie chcę podziękować Melanie Furste, Britcie Ostermann, Nicowi Gosselowi, Tomowi Bohne i Frankowi Briegmannowi za ich ciężką pracę. Poza tym chcę podziękować wszystkim partnerom Tokio Hotel i moim przyjaciołom. Dziękuję Benjaminowi Ebelowi i Silke Gran, którzy radzą sobie każdego dnia z toną listów, a także Tomowi Golzerowi i Stefanie Foese za dobre rady we wszystkich naszych wątpliwościach. Wielkie dzięki ekipie Four Artists, naszej grupie od występów na żywo, a szczególnie Alexowi Richterowi. Co więcej, chcę podziękować Dunji Pechner, Nathalie Franz, całej ekipie odpowiedzialnej za trasę, Andreasowi, Christianowi, Manfredowi, Davidowi i Faby. Moje ostatnie, ale największe podziękowania kieruję do naszych fantastycznych fanów, bez których nie byłbym w stanie żyć tak, jak teraz! Dziękuję.


HUMANOID / DARKSIDE OF THE SUN

Bill dziękuje: Dziękuję każdemu, kto mnie wspierał i rozweselał; tym, którzy nie zapomnieli, kim jestem, co jest ważne; tym, którzy podążają u mojego boku… Dziękuję mamie, ojczymowi i mojemu najlepszemu przyjacielowi – czyli mojej rodzinie! Najważniejszy jest mój brat. Wszystko, co osiągnęliśmy, osiągnęliśmy razem, dzielimy ze sobą wszystko, a on nigdy nie zostawił mnie samego. Jestem z nas tak dumny!!! Dziękuję również moim czterem małym, futrzastym przyjaciołom, których szalenie kocham. Uszczęśliwiają mnie każdego dnia. Dziękuję za muzykę, za całe doświadczenie, a także za każdą chwilę w moim życiu. Ten album jest dla mnie całym światem. Kocham każde jego brzmienie i jestem niesamowicie szczęśliwy, że tu [na tym etapie] jestem. A to do wszystkich fanów: dziękuję za waszą cierpliwość i za to, że jesteście! To wszystko dzięki wam. Poświęciłem wszystko, a dostałem w zamian tak wiele i nigdy o tym nie zapomnę… Nie mogę się doczekać wszystkiego, co potem nadejdzie! Bill

Tom dziękuje: Przede wszystkim chcę podziękować mojemu małemu braciszkowi. Jestem z ciebie naprawdę dumny! To niesamowite, że razem zaszliśmy tak daleko… Dziękuję, że jesteś! Parę osób wspiera mnie każdego dnia, nigdy nie pozwalają mi upaść, porządkują moje myśli i wspierają mnie w każdej chwili mojego życia. Chcę podziękować mojej mamie, ojczymowi i mojemu najlepszemu przyjacielowi właśnie za to wszystko. Moje cztery małe czworonogi także dają mi potężną dawkę miłości i siły. Nawet jeśli nie jesteśmy w żaden sposób spokrewnieni, są częścią rodziny. Są także inni kolesie, którzy są częścią mojej codzienności. I wam także chcę podziękować. To niesamowite, czego doświadczyliśmy… A podróż wciąż trwa! ;-) Największe podziękowania kieruję do naszych fanów, zmieniliście nasze marzenia w rzeczywistość i nigdy nas nie zawiedliście. Daliście nam czas, którego potrzebowaliśmy i czekaliście na nas. W zamian pracowaliśmy bardzo ciężko i zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy – dla was! Zakończę podziękowaniami dla samego siebie… Tom! Kocham cię!

Georg dziękuje: Na początek chcę wykrzyczeć wielkie dzięki dla wszystkich naszych fanów! Dziękuję za to, że jesteście tu dla nas przez cały czas, że wspieracie nas w tak niesamowity sposób, a także za tak wiele cudownych koncertów! Dziękuję także Billowi, Tomowi i Gustavowi za tony niezapomnianych momentów, które wspólnie dzieliliśmy. Bez tej siły i poparcia, jakie sobie wzajemnie dajemy, nic nie byłoby możliwe, a bycie w zespole zapewne nie byłoby tak świetną zabawą ;-) Szczególne podziękowania kieruję do mojej rodziny: do mamy i ojczyma, którzy zawsze byli ze mną i wspierali wszystkie pomysły, jakie rodziły się w mojej głowie. Pomagają mi w niezliczonej ilości spraw i zawsze mogę na nich polegać. Dziękuję mojemu najlepszemu przyjacielowi, który kieruje porządkiem w moich myślach, a także chcę podziękować mojemu trenerowi za tak wiele godzin pełnych potu. Na dodatek chcę podziękować tej szczególnej osobie w moim życiu: za schronienie, zrozumienie, cierpliwość i bezgraniczne zaufanie. Dziękuję!

Gustav dziękuje: Chcę podziękować całej rodzinie. Wspierają mnie w całej tej podróży i zawsze są ze mną, nawet jeśli jesteśmy tysiące kilometrów od siebie. Mamo, tato, siostro – bardzo was kocham! Dziękuję trzem pozostałym chłopakom. To, przez co przeszliśmy i przejdziemy w przyszłości było i będzie niesamowite. Dziękuję także Sashy, Heiko, Michy, Katte, Hupe’owi, Markusowi, Mohre, Langlich i Mi Ma Mo. Jesteście zawsze, kiedy jest co świętować albo po prostu spędzacie z nami czas, opowiadając sobie historie i śmiejąc się ze mną. Świetnie, że jesteście!

Tłumaczenie: xkaterine