VIPCall to niemiecka usługa umożliwiająca fanom odbieranie telefonów od swoich idoli po wykupieniu abonamentu. Pod koniec 2011 roku również TH zdecydowali się na skorzystanie z niej.

Zapowiedzi Tokio Hotel Call pojawiły się dosyć nagle i niespodziewanie, mniej więcej w tym samym czasie, gdy bliźniaki szykowali dla nas BTK App. Część fanów pomyślała nawet, że twór Kaulitzów przekształcił się w projekt całego zespołu, jednak nic bardziej mylnego! Tokiohotelowy VIPcall jest czymś całkowicie oddzielnym i ma inną formę.

„Czy jesteście gotowi na to, aby Bill, Tom, Gustav i Georg do ciebie zadzwonili?! Wyobraź sobie, że spacerujesz ulicą, twój telefon dzwoni, a Bill, Tom, Gustav i Georg są na linii, żeby powiedzieć ci co dzieje się w ich życiach. To marzenie i jeszcze więcej będzie mogło się spełnić od 15 grudnia 2011. Bądźcie przygotowani na więcej informacji i odwiedzajcie TokioHotel.com dla najnowszych szczegółów.”

Już na dwa dni przed premierą fani mieli okazję usłyszeć pierwszą wiadomość od TH (link), w której zespół wyjaśnił, na czym to wszystko będzie polegać.

Początkowo usługa była dostępna jedynie w 22 krajach z całego świata, a lista nie obejmowała naszego. 12 stycznia 2012 VIPCall został udostępniony dla kilku kolejnych państw, w tym także dla Polski.

Aż do lipca 2012 mniej więcej dwa razy w tygodniu pojawiały się nowe wiadomości od chłopaków, w których odpowiadali na fanowskie pytania nagrywane przez Aliens na fanbox, czy też dzielili się wydarzeniami ze swojego życia. Później VIPCall został zawieszony, a w oficjalnym oświadczeniu rozesłanym do abonentów usługi można było przeczytać:

„Obecnie zespół chce skoncentrować się nad skończeniem swojego nadchodzącego albumu, poświęcając na to cały swój czas i wysiłek. W związku z tym w ciągu najbliższych kilku miesięcy nie będzie żadnych wiadomości i Tokio Hotel Call zostanie na ten czas wyłączone. (…)”

Treść całego oświadczenia możecie znaleźć tutaj.

Jeżeli zaś jesteście zainteresowani przesłuchaniem archiwalnych wiadomości z Tokio Hotel Call razem z tłumaczeniami, znajdziecie je tutaj.